O NAS

Vegelio-logo_small

to mama i córka, które postanowiły wprowadzić na polskie stoły pełnowartościowe warzywa liofilizowane w postaci różnorodnych, zdrowychsmacznych mieszanek.

Nasza główna idea, którą wprowadzamy
 na co dzień do naszego życia
– to zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia. 

Sam pomysł zrodził się podczas pandemii, gdy dostęp do różnych produktów był bardzo ograniczony. Szukałyśmy czegoś smacznego, a jednocześnie pełnego witamin, minerałów, wartości odżywczych, co pozwoli na szybkie przygotowanie różnorodnych posiłków. Dużo czytałyśmy, dyskutowałyśmy, eksperymentowałyśmy w naszej domowej kuchni. I tak powstała mieszanka 9 warzyw liofilizowanych i 3 ziół liofilizowanych, z odrobiną soli kłodawskiej i przypraw. Nazwałyśmy ją VegeLIO

Od zawsze każda z nas marzyła po cichu o własnej firmie, a kwintesencją stała się wspólna, rodzinna, kobieca firma

Skąd
pomysł?

Nasze
sukcesy

Naszym pierwszym sukcesem była pozytywna ocena i w rezultacie otrzymanie dotacji w naborze do operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej w Lokalnej Grupie Działania „Dolina rzeki Grabi” w 2021 roku. 

Dzięki tym funduszom powstał nasz mały, własny zakład produkcyjny.

Za kolejny sukces poczytamy sobie zakwalifikowanie się do programu akceleracyjnego Foodtech A.C. dla startupów z branży nowoczesnego świata żywności. Były to dwa miesiące intensywnej pracy nad tworzeniem naszej firmy od podstaw.

W międzyczasie uczestniczyłyśmy w bardzo ważnym dla nas wydarzeniu jakim były targi Retail Trends w Warszawie, gdzie pierwszy raz zaprezentowałyśmy/przedstawiłyśmy naszą mieszankę Vegelio.

W 2023 roku nie zwolniłyśmy tempa… Rozpoczęłyśmy produkcję we własnym zakładzie oraz zaopatrzyłyśmy kilka pierwszych sklepów stacjonarnych i online w VegeLIO.

Brałyśmy udział w targach i konferencjach, m.in. World Food Poland 2023, Foodtech Congress, Polska Noc na MaBru w Brukseli oraz Abu Dhabi International Food Exhibition w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Jednym z większych osiągnięć było zakwalifikowanie i uczestnictwo w pełnym programie akceleratora Empowering Women in Agrifood organizowanego przez EIT Food i StartUp Hub Poland. 

2024 rozpoczął się obiecująco! Komisja Europejska wybrała VegeLIO do reprezentacji Unii Europejskiej w Japonii! Nasze produkty pojechały do Japonii Pawilonu UE na targi Foodex Japan 2024.

Idziemy po więcej! 

Obecnie nasz asortyment to mieszanka warzyw i ziół liofilizowanych oraz przypraw z małą ilością soli kłodawskiej, a w przygotowaniu wersja bez soli.

Ale to nie koniec!

…wkrótce będą następne…

I tak
powstało
VegeLIO!